Osobnosti kyokushinuOsobnosti Kyokushinu

mladý Masutatsu Oyama
mladý Masutatsu Oyama

Más Oyama

viz. Hlavní stránka nebo Wikipedia CZ/ENG, zakladatel Kyokushinu, netřeba představovat

mladý Masutatsu Oyama

Kikuko Kuristina Oyama – Dcera Más Oyamy, která se stará o odkaz svého otce.

Ryuko Take – Zakladatel a prezident naší organizace WKK-IKO a viceprezident organizace IKA KyokushinRyu, 8. Dan, žák Más Oyamy, kterým mu byl svěřen Kyokushin na jihu Japonska. Je znám tím, že vychoval obrovské množství velmi úspěšných bojovníků jako Hitoshi Kiyama, Jana Soukupa, Beppu Yoshitatsu nebo Makoto Taniguchi. Také dokázal zlomit kopem duralovou pálku.

Peter Chong – Student Más Oyamy, 9. Dan, do roku 2018 člen nejvyšší rady IKO, kde rezignoval kvůli politice IKO a založil IKA KyokushinRyu, kde je prezidentem.

Hitoshi Kiyama – Vítěz 8. Otevřeného Mistrovství Světa 2003, s přípravou mu pomáhal Jan Soukup, když poprvé přijel do Japonska jako jeho sparring partner.

Jan Soukup – Branch Chief pro Evropu a Českou republiku, vicemistr 9. Otevřeného Mistrovství Světa 2007, teprve druhý šampión Japonska s nejaponským původem. Špičkový zápasník organizace K1. V Japonsku studoval 6 let u Shihana Take. Zakladatel Kakutogi Academy v Praze.

Georges St-Pierre (GSP)

Georges St-Pierre – Jeden z historicky nejlepší zápasníků nejprestižnější organizace UFC, kde dosáhl legendárního titulu GOAT (Greatest Of All Time). Je držitelem 3. Danu.

Shokei Matsui – Současný ředitel organizace IKO, vítěz 4. Otevřeného Mistrovství Světa, kde porazil Andyho Huga, jako 9. dokončil 100men kumite, bohužel organizace IKO v současné době se kvůli své izolativní politice zmenšuje.

Makoto Nakamura – Student Más Oyamy, vítěz 2. a 3. Otevřeného Mistrovství Světa (jako jediný v historii vyhrál 2x Otevřené Mistrovství Světa), zakladatel organizace IKO Nakamura.

Tariel Nikoleshvili – Vítěz 10. Otevřeného Mistrovství Světa z roku 2011, v roce 2014 jako 23. v historii dokončil 100man kumite.

meditující Andy Hug

Francisco Filho – Vítěz 7. Otevřeného Mistrovství Světa z roku 1999, jako 15. dokončil v roce 1999 100men kumite

Andy Hug – Legendární ,,Modrooký Samuraj“, který byl v roce 1987 vicemistrem 4. Otevřeného Mistrovství Světa, první šampión Japonska s nejaponským původem, bojovník K1. který v roce 1996 vyhrál legendární World Grand Prix původní K1 a v jiných letech se často stával finalistou. Člověk obrovského charisma, který bohužel zemřel v roce 2000 na leukémii.

Semmy Schilt – Čtyřnásobný vítěz K1 World Grand Prix, 2,11m výšky

Dolph Lundgren

Dolph Lundgren – Slavný filmový představitel ruského bijce Ivana Draga z Rockyho IV je rozvněž aktivním kyokushinským karatistou (organizace Shinkyokushin), který drží 4. Dan.

Sean Connery

Sean Connery – Slavný představitel Jamese Bonda rovněž cvičil kyokushin karate. Při natáčení dílu You Only Live Twice, který se natáčel především v Japonsku, můžeme na demonstraci karate vidět známe studenty kyokushinu té doby.

Vladimir Putin – Ruský prezident Putin je znám především Judem, ale je i držitelem čestného 8. Danu za rozvoj kyokushinu v Rusku.

Michael Jai White – Herec známý svými bojovými scénami například z filmů jako Blood and Bone nebo Never Back Down popřípadě kultovního filmu Spawn z roku 1997.

Fiktivní postavy

Jin Kazama, Tekken – Ačkoliv se jedná o fiktivní postavu z kultovní série videoher tak stojí za zmínku, že jeho moveset je oficiálně založen na kyokushinu, v některých dílech dokonce cvičí kata z kyokushinu.

Ryu, Streetfighter – Rovněž jako u Kazamy se jedná o kyokushinského karatistu.